Marszałek Sejmu Szymon Hołownia ogłosił w poniedziałek wieczorem przerwę w pierwszym posiedzeniu Sejmu. Ciąg dalszy obrad wstępnie planowany był na wtorek, od godz. 16.

Głosowań ciąg dalszy

Reklama

Po posiedzeniu Sejmu odbyło się posiedzenie Prezydium Sejmu oraz Konwent Seniorów. Hołownia pytany przez dziennikarzy w poniedziałek wieczorem w Sejmie o ustalenia Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów powiedział, że we wtorek o godz. 16 będzie kontynuowane rozpoczęte w poniedziałek posiedzenie Sejmu. "Będziemy głosowali nad wyborem posłów sekretarzy Sejmu, będziemy głosowali nad wyborem członków Krajowej Rady Sądownictwa z ramienia Sejmu. Mam nadzieję, że wybierzemy komisje regulaminową i spraw poselskich i zaczniemy proces wyłaniania sejmowej komisji etyki" - podkreślił marszałek Sejmu.

Komisje sejmowe i Trybuna Stanu

Dodał, że "zostaną też rozpoczęte inne procesy związane z tym, żeby komisje w Sejmie się konstytuowały". "Wyznaczyłem termin zgłaszania również członków Trybunału Stanu, których byśmy chcieli wybrać jeszcze w następnym tygodniu" - przekazał Hołownia.

Komisja ds. Pedofilii wciąż bez przewodniczącego

Podkreślił, że Sejm musi też wybrać na nieobsadzone miejsce członka Państwowej Komisji ds. Pedofilii, "tak, żeby Sejm mógł wybrać jej przewodniczącego". "Tych rzeczy jest dużo, ale zgodnie przeszliśmy przez Prezydium. To będą pracowite głosowania jutro tak naprawdę, przedstawienie kandydatur i głosowania" - powiedział marszałek Sejmu.

"Dobrze, żeby następna część tego posiedzenia, bo będzie to to samo posiedzenie Sejmu, odbyła się w kolejny wtorek. I tak wstępnie z Prezydium Sejmu i Konwentem Seniorów żeśmy ustalili" - poinformował Hołownia.

Autor: Edyta Roś