Rolnicy zablokowali w czwartek rano aleję IX Wieków Kielc na odcinku od ronda Herlinga-Grudzińskiego do skrzyżowania z ulicą Warszawską oraz fragment ulicy Nowy Świat na wysokości Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Na razie policja nie odnotowała żadnych incydentów, choć ze strony protestujących pojawiają się głosy, że w pobliżu Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego może zostać rozsypany obornik.

Mimo blokady przejazd al. IX Wieków Kielc jest możliwy dla służb ratunkowych, autobusów komunikacji miejskiej i busów. Manifestacja ma potrwać do północy. Utrudnienia w ruchu mogą występować w obrębie niemal całego śródmieścia. Nad bezpiecznym przebiegiem protestu ponownie czuwają policjanci.

Reklama

Czwartek to kolejny dzień protestów rolniczych w Kielcach i na obrzeżach miasta. W środę blokady ustawiono na drogach dojazdowych do stolicy woj. świętokrzyskiego. Z danych służb wynikało, że w proteście wzięło udział około 100 rolników. W sumie drogi blokowane są przez 55 pojazdów. Manifestacja przebiegła bez incydentów.