Firma Airbnb sporządziła zestawienie, wykorzystując najnowsze dane wyszukiwania na swojej stronie internetowej. Na bazie tych danych powstała lista miejsc, które mogą być najbardziej oblegane przez turystów latem 2024 r. Duży wpływ na tegoroczne zestawienia mają wydarzenia sportowe, które tego lata będą odbywać się na świecie.

Imprezy sportowe napędzają ruch turystyczny

W miarę zbliżania się Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich rośnie zainteresowania Francją i Paryżem. Jak podaje Airbnb, Paryż jest tego lata najczęściej wyszukiwanym miastem na świecie. Inne miasta we Francji takie jak Lille, Wersal i Lyon także zyskują na popularności.

Reklama

Dużą popularnością cieszą się też miasta w Niemczech, gdzie w czerwcu rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Mistrzostwa odbywać się będę na obiektach w dziesięciu lokalizacjach w całych Niemczech, jednak najbardziej popularne są trzy z nich, Dortmund, Monachium i Stuttgart. Na czerwiec zaplanowany jest też turniej piłkarski w USA, dlatego miasta, takie jak Glendale w Arizonie i Las Vegas w stanie Nevada, także znalazły się na liście Airbnb.

Rodziny poszukują świeżego powietrza i plaży

ikona lupy />
Najpopularniejsze kierunki wybierane dla rodzin / Forsal.pl

Z danych Airbnb wynika, że tego lata rodziny wybierają miejsca, gdzie można wędrować, pływać i rozkoszować się niesamowitymi widokami. Niektóre z najpopularniejszych kategorii rezerwowanych tego lata dla rodzin mają motywy związane z nabrzeżem, w tym kategorie "plaża, niesamowite baseny i jezioro".