75-letni Karol, któremu towarzyszyła królowa Camilla, uścisnął dłoń dziesiątkom ludzi zgromadzonych przed kaplicą św. Jerzego, miejscem spoczynku jego zmarłej w 2022 r. matki, królowej Elżbiety II.

W nabożeństwie uczestniczyli również siostra króla, księżniczka Anna, oraz brat, książę Filip, wraz z małżonkami. W Windsorze pojawił się także książę Yorku Andrzej, który został usunięty ze stanowisk królewskich w 2022 r. ze względu na znajomość ze zmarłym przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem.

Nieobecni byli następca tronu książę William oraz jego żona księżna Kate, u której w ostatnim czasie również wykryto raka.

Po ogłoszeniu w lutym przez Pałac Buckingham, że król musi poddać się leczeniu po wykryciu u niego nowotworu, Karol III kontynuował wykonywanie obowiązków głowy państwa, ale zgodnie z zaleceniem lekarzy na czas leczenia zrezygnował z udziału w wydarzeniach publicznych.

Reklama

Udział monarchy w niedzielnej mszy i późniejsze spotkanie z poddanymi jest odczytywane jako sygnał, że jego leczenie przebiega pomyślnie.