Chleba i... dronów. W rosyjskiej piekarni oprócz pieczywa produkowane są również latające bezzałogowce

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
16 października 2023, 19:21
piekarz, piekarnia
W rosyjskiej piekarni oprócz 30 ton chleba dziennie produkowane są drony typu "Bekas"/ShutterStock
Zakłady piekarnicze w Tambowie, obwodowym mieście w środkowej części Rosji, oficjalnie produkują także drony - poinformował niezależny od władz na Kremlu rosyjski portal Meduza w oparciu o reportaż w reżimowej rosyjskiej telewizji.

W jednej z propagandowych rosyjskich stacji telewizyjnych opublikowano reportaż z zakładów piekarniczych, których dyrekcja oficjalnie przyznaje, że część ich mocy produkcyjnych jest użytkowana na potrzeby rosyjskiej armii.

Dyrektor zakładu Walerij Liaszenko powiedział, że oprócz chleba, którego wypieka się 30 ton dziennie, zakład wytwarza również drony typu "Bekas". Piekarnia jest w stanie wyprodukować miesięcznie 250 sztuk bezzałogowców.

"Jeszcze w czasach radzieckich każdy zakład produkcyjny miał podwójne przeznaczenie. Dziś na przykład produkujemy makaron, a jutro amunicję" - przypomniał widzom państwowej telewizji jej korespondent.

Drony produkowane w Tambowie są małe i mają krótki zasięg. Nazwę otrzymały "na cześć małego ptaka, na którego trudno jest polować" - cytuje Meduza prokremlowską telewizję. 

sm/ mms/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: Rosja
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj