Ukraińskie dowództwo raportuje też, że siły przeciwnika ostrzelały z moździerzy i granatników okolice trzech miejscowości w obwodach sumskim i czernihowskim. Rosjanie prowadzą prace inżynieryjne w celu wzmocnienia pozycji obronnych w rejonach przygranicznych. (https://tinyurl.com/yn2kt4m9)

Na kierunku słobożańskim wojsko rosyjskie ostrzeliwuje pozycje ukraińskiej obrony, wzmacnia swoją obronę i prowadzi powietrzne działania zwiadowcze.

Reklama

Na kierunku słowiańskim siły rosyjskie próbowały bezskutecznie przeprowadzić szturm w miejscowości Bohorodyczne i wycofały się.

Na kierunku donieckim Rosjanie przeprowadzili przegrupowanie jednostek i wzmacniają je. Próbują okrążyć ukraińskie wojsko w okolicach Lisiczańska, Prywilli, Siewierodoniecka i Boriwskiego.

Armia Rosji prowadziła działania szturmowe w celu przejęcia pełnej kontroli nad Siewierodonieckiem. Przeprowadzono atak na pozycje ukraińskich wojsk w okolicy miejscowości Metiołkine, ale bez skutku.

Na kierunku bachmuckim Rosjanie kontynuowali ostrzał ukraińskiego wojska z artylerii i wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych.

Według ukraińskiego sztabu siły rosyjskie mają "znaczne problemy" z kompletowaniem jednostek prowadzących działania szturmowe w obwodach donieckim i ługańskim.