Deutsche Bahn próbowała powstrzymać strajki na drodze prawnej. Nie wyszło

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
12 marca 2024, 08:24
Pociąg Deutsche Bahn na dworcu w Berlinie
Deutsche Bahn próbowała powstrzymać strajki na drodze prawnej. Nie wyszło/ShutterStock
Niemieckiej kolei -Deutsche Bahn (DB) - nie powiodła się próba powstrzymania strajku związku zawodowego maszynistów (GDL) na drodze prawnej. Sąd pracy we Frankfurcie nad Menem odrzucił pilny wniosek DB przeciwko protestowi.

Od tej decyzji przysługuje odwołanie do landowego sądu pracy w Hesji - informuje agencja dpa.

GDL rozpoczął strajk w transporcie towarowym w poniedziałek o 18. W transporcie pasażerskim ma się rozpocząć o godz. 2 we wtorek. Po raz kolejny zostaną wprowadzone znaczne ograniczenia w komunikacji dalekobieżnej i regionalnej na 24 godziny.

Ostatni 35-godzinny strajk maszynistów zakończył się w piątek po południu. Ubiegłotygodniowa runda negocjacji związkowców z DB zakończyła się niepowodzeniem.

Głównym postulatem GDL jest 35-godzinny tydzień pracy z zachowaniem pełnego wynagrodzenia.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj