Bioton sprzedaje spółki we Włoszech na rzecz kanadyjskiego MedwiseWarszawa, 24.04.2017 (ISBnews) - Bioton podpisał umowę o sprzedaży udziałów i wierzytelności z Medwise Pharmaceuticals Limited (Medwise) z Kanady, będącej przedwstępną umową zobowiązującą spółkę do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży na rzecz Medwise 100% akcji spółki holdingowej Tricel z siedzibą w Luksemburgu, która jest właścicielem 100% udziałów w spółce Fisiopharma s.r.l. z Włoch oraz 100% udziałów w spółce Pharmatex Italia s.r.l. z Włoch, wynika z komunikatu Biotonu.

Umowa przewiduje również zawarcie przyrzeczonych umów przelewu na Medwise przysługujących spółce niewymagalnych wierzytelności oraz zwrot udzielonej Tricel pożyczki wynikającej z pierwotnej ceny nabycia akcji Tricel oraz o zwrot pożyczki udzielonej Fisiopharma w toku działalności operacyjnej za łączną cenę nieprzekraczającą 3,250 mln euro, podano również.

"Zawarcie określonych nią umów przyrzeczonych nastąpi do dn. 01.06.2017 r., pod warunkiem uzyskania zgody banków finansujących spółkę na sprzedaż akcji Tricel i przelew wierzytelności spółki względem Tricel i Fisiopharma" - czytamy dalej.

Rozwiązanie umowy przedwstępnej możliwe jest m.in. w przypadku zaprzestania działalności przez Fisiopharma lub Pharmatex, lub wystąpienia okoliczności mającej istotny negatywny wpływ na wartość przedmiotu sprzedaży, podano także.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)