statystyki

Merkel przyjeżdża do Polski. Spotka się z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej

19 sierpnia 2016, 12:03 | Aktualizacja: 19.08.2016, 13:11
Źródło:PAP
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Krisztian Bocsi

W piątek 26 sierpnia kanclerz Niemiec Angela Merkel przybędzie do Warszawy na rozmowy z premier Beatą Szydło oraz szefami rządów wszystkich państw Grupy Wyszehradzkiej - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Tematem spotkań ma być przyszłość UE.

Reklama

Reklama

Jak powiedział Bochenek, "wizyta jest związana z trwającymi przygotowaniami do wrześniowego, nieformalnego spotkania Rady Europejskiej w Bratysławie dotyczącego przyszłości UE".

"W dniu 26 sierpnia br. na zaproszenie premier Beaty Szydło do Warszawy przybędzie kanclerz Angela Merkel. W ramach wizyty przewidziane jest spotkanie bilateralne premier Beaty Szydło i kanclerz Angeli Merkel oraz spotkanie z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej, którzy tego dnia również przybędą do Warszawy" - poinformował PAP Bochenek.

Na nieformalnym szczycie UE w stolicy Słowacji unijni przywódcy chcą przeprowadzić debatę o przyszłości i koniecznych reformach Wspólnoty bez Wielkiej Brytanii. Debata ta w gronie 27 państw została rozpoczęta w czerwcu bezpośrednio po unijnym szczycie w Brukseli.

23 czerwca Brytyjczycy opowiedzieli się w referendum za opuszczeniem Unii Europejskiej przez ich kraj. Brytyjski rząd nie poinformował jeszcze formalnie pozostałych państw o zamiarze wystąpienia z UE, co otworzyłoby drogę do rozpoczęcia negocjacji na temat warunków "rozwodu".

>>> Czytaj też: Niemcy mają dość uchodźców. Zwłaszcza polskich


Reklama

Reklama

  • Janusz(2016-08-19 19:41) Odpowiedz 64

    Swojego kundelka Tuska mistrza PO tez ze soba wezmie.Czy jak podkulill ogon,bo wiedzial jakiego syfu PO narobilo nie jest wstanie juz patrzyc Polakom w twarz?

  • ed70(2016-08-19 18:32) Odpowiedz 43

    Może przeprosi za knucie Tuskiem.

  • Terminator(2016-08-19 16:53) Odpowiedz 36

    Merkel niech nie przyjeżdża lepiej!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze