Oferta Strabagu, ZUE, Budimeksu za 560 mln zł netto wybrana do prac na linii E20Warszawa, 13.02.2017 (ISBnews) - Oferta konsorcjum spółek Strabagu, ZUE i Budimeksu (33% udziału), warta 560,01 mln zł netto, została uznana przez PKP Polskie Linie Kolejowe za najkorzystniejszą w postępowaniu na wykonanie robót budowlanych w obszarze LCS Kutno - odcinek Żychlin-Barłogi w ramach projektu pn. "Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa - Poznań - pozostałe roboty, odcinek Sochaczew - Swarzędz", podał Budimex.

"Termin rozpoczęcia robót: dzień następny po podpisaniu umowy przez ostatnią ze stron. Termin zakończenia robót: 42 miesiące liczone od daty rozpoczęcia robót. Okresy gwarancji: 72 miesiące liczone od daty wystawienia świadectwa przejęcia robót" - czytamy w komunikacie.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2015 r. Budimex miał 5,13 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)