Budimex: Sprzedaż FB Serwis ponownie powinna znacząco wzrosnąć w 2017 r.Warszawa, 24.02.2017 (ISBnews) - FB Serwis, spółka w której Budimex ma 49% udziałów, powinna w tym roku ponownie odnotować "znaczny" wzrost sprzedaży wobec ok. 30-proc. wzrostu w 2016 r., poinformował prezes Budimeksu Dariusz Blocher. Spółka ta jest też blisko sfinalizowania kolejnej akwizycji.

"Spółka w dalszym ciągu się rozwija organicznie i przez akwizycje. Myślimy o kolejnych akwizycjach, jesteśmy blisko sfinalizowania jednej z nich" - powiedział Blocher podczas konferencji prasowej.

"Dalej chcemy rozwijać jej sprzedaż i w tym roku powinna ona znowu urosnąć znacznie" - dodał.

Wskazał, że w 2016 r. FB Serwis miał istotny wzrost sprzedaży o ok. 30% r/r, do ok. 180 mln zł, a także miał "bardzo pozytywną EBITDĘ: 8 proc. na plusie, natomiast odrobinę negatywny EBIT - ok. 1,5%". To "trochę gorszy wynik niż się spodziewaliśmy, spowodowany głównie kontraktami 'utrzymuj standard'. Zeszły rok był dość słaby jeśli o nie chodzi" - powiedział Blocher.

Pytany o możliwość zwiększenia udziału w FB Serwis wskazał, że "wierzy, że wcześniej czy później Budimex przejmie kontrolę nad FB".

FB Serwis, założony przez Ferrovial Services Ltd. i Budimex S.A., to partner w kompleksowej realizacji usług utrzymania technicznego i modernizacji budynków i obiektów przemysłowych, utrzymania infrastruktury drogowej i miejskiej oraz gospodarki odpadami, a także w obszarze efektywności energetycznej.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)