Gowin na konferencji prasowej w przerwie Kongresu Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych, podkreślił, że obóz rządzący jest nie tylko zjednoczony, ale chce się dalej poszerzać o środowiska, które "do tej pory stały gdzieś trochę z boku, ale są bardzo wartościowe".

Podczas kongresu Gowin zapowiedział, że nowe ugrupowanie będzie nosić nazwę Porozumienie.

Zadeklarował, że Porozumienie oraz Zjednoczona Prawica jest otwarta na wszystkich uczciwych, pracowitych i oddanych Polsce ludzi. "Także na tych, którzy uważają, że Platforma (Obywatelska) dryfuje w złą stronę" - wskazał.

"My wszyscy wiemy, że czekają nas dwa lata ciężkiej pracy na rzecz Polski, ale też pracy na rzecz przekonania Polaków, że warto powierzyć nam po raz kolejny sferę rządów" - oświadczył Gowin. "Myślę, że dzięki temu poszerzeniu, dzięki dołączeniu wielu nowych, prężnych środowisk, ten cel - może nie cel, a środek do celu, jakim jest ponowne zwycięstwo i samodzielne rządy w roku 2019 - jest coraz bardziej prawdopodobny" - mówił Gowin.

Wicepremier poinformował także, że jest prezesem Porozumienia. Jak zapowiedział za rok odbędzie się kongres nowego ugrupowania, podczas którego zostaną wybrane władze na kolejną kadencję.