Piętnastu analityków ankietowanych przez ISBnews szacowało, że produkcja sprzedana przemysłu odnotowała od 8,6% do 11,5% wzrostu r/r przy średniej w wysokości 10,18% wzrostu r/r w październiku wobec wzrostu o 4,3% r/r we wrześniu br.

"Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 9,7% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,7% wyższym w porównaniu z wrześniem br. " - czytamy w komunikacie. 

W okresie styczeń - październik br. produkcja sprzedana przemysłu była o 6,6% wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku.

Produkcja firm budowlanych

Produkcja sprzedana przedsiębiorstw budowlanych wzrosła w październiku br. o 20,3% r/r, poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 2,6%.

Według ekonomistów, produkcja budowlana w ubiegłym miesiącu odnotowała wzrost średnio o 23,88% (prognozy od 21,9% do 25,7% wzrostu r/r) wobec wzrostu o 15,5% r/r we wrześniu br.

"Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 19,1% wyższym niż w październiku ub. roku i o 1% niższym w porównaniu z wrześniem br. " - czytamy w komunikacie.

W okresie styczeń - październik br. produkcja sprzedana przemysłu była o 12,9% wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku.

>>> Czytaj też: Serce kapitalizmu bije coraz słabiej. Kolejne spółki znikają z GPW