Tanieje ropa naftowa na giełdzie w USA

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
30 listopada 2011, 08:44
Produkcja ropy morzu
Produkcja ropy morzu/ShutterStock
Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji spadają z powodu rosnących zapasów tego surowca - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 75 centów do 99,04 dol.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie spada o 14 centów do 110,68 dol. za baryłkę.

We wtorek Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim tygodniowym raporcie, że zapasy ropy w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 3,44 mln baryłek.

W Teheranie demonstranci protestujący przeciw sankcjom Londynu wobec Iranu wdarli się we wtorek na teren brytyjskich obiektów dyplomatycznych, wybijając okna, paląc flagę brytyjską i na krótko biorąc sześciu zakładników.

Inwestorzy obawiają się, że wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie może zakłócić dostawy paliw z tego regionu.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: surowce
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj