Telewizory marki Apple mogą niedługo zostać pokazane szerszej publiczności. Do ich prezentacji ma dojść podczas odbywających się w przyszłym tygodniu w Las Vegas targów elektroniki użytkowej CES 2012.

W związku z tym w mediach pojawiły się kolejne spekulacje dotyczące nowego produktu Apple. Dziennikarze "USA Today" szczegółowo opisali parametry techniczne i wygląd telewizorów tej marki. Ich zdaniem, Apple ma pracować nad 42-calowym lub większym telewizorem LCD z wbudowaną kartą Wi-Fi. Z informacji przekazanych im przez pracownika Apple wynika, że najprawdopodobniej będzie to telewizor 50-calowy. Rzekomo taki właśnie ma znajdować się w zamkniętym studiu Jonathana Iva, wiceprezesa ds. wzornictwa przemysłowego Apple. Dodatkowo telewizor ma być zintegrowany z Siri, kompatybilny z aplikacjami systemu iOS, AirPlay i iCloud.

Dziennikarze "USA Today" zwrócili również uwagę, iż dużym wyzwaniem dla Apple może być zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla swojego odbiornika ze strony dostawców telewizji kablowych. Apple nie podpisał jeszcze z nimi umów, pozwalających na oferowanie programów telewizyjnych, które będzie można zamawiać bezpośrednio w iTunes. A kwestia ta jest postrzegana jako kluczowa dla rewolucyjnego iTV.