PKP Cargo podało też, że rezerwa na przyszłe zobowiązania z tytułu PDO obciąży wynik za II kwartał br.

"Zarząd spółki PKP Cargo S.A. informuje, iż w dniu 10 maja 2015 r. podjął uchwałę w przedmiocie wdrożenia modelu optymalizacji zatrudnienia w spółce poprzez realizację programu dobrowolnych odejść (PDO) oraz zaciągnięcia z tego tytułu zobowiązania pieniężnego do kwoty nie wyższej niż 19,7 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Powyższa kwota zobowiązań zakłada, iż z PDO skorzysta około 250 pracowników spółki, podała spółka.

"Zapisy do PDO rozpoczną się 1 czerwca 2015 r i potrwają do 15 czerwca 2015 r. Warunkiem skorzystania z PDO przez pracownika jest uzyskanie zgody pracodawcy. Pracownicy, którzy przystąpią do PDO otrzymają potwierdzenie takiej zgody do 22 czerwca 2015 r. i przestaną być pracownikami spółki od dnia 1 lipca 2015 r." - czytamy również.

Zarząd spółki podał jednocześnie, iż rezerwa na przyszłe zobowiązania z tytułu PDO obciąży wynik za II kwartał 2015 r.

PKP Cargo w listopadzie zeszłego roku informował o planach związanych z wprowadzeniem PDO, podając, że pracownik w ramach tego programu otrzyma do 36-krotności miesięcznej pensji.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48 proc. udziału w rynku według masy i ok. 57 proc. według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej

>>> Czytaj też: PKP Cargo ma 47,9 proc. udziału rynkowego przewozów kolejowych po I kwartale