"Będzie to pierwsze zamówienie dotyczące dostaw do samochodów osobowych niemieckiego koncernu, które stanowi przełom we wzajemnej współpracy. Dotychczasowa kooperacja dotyczyła bowiem modeli użytkowych (Caddy, T5 i T6)" - czytamy w komunikacie.

Umowa ma charakter stosowanego w branży motoryzacyjnej listu nominacyjnego. W pozostałym zakresie warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów, podano także.

"Prace rozwojowe nad tym projektem spółka planuje realizować za pośrednictwem firmy córki - SeaTcon, a produkcje seryjną umieścić w jednym ze swoich zakładów na Ukrainie" - czytamy dalej w komunikacie.

Na początku lipca br. Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu zostanie biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

>>> Czytaj też: Strata netto Groclinu to 18,08 mln zł w 2014 r. wobec zysku rok wcześniej