"Obecny backlog to 950 mln zł, z czego 49 proc. przypada na rynek infrastruktury miejskiej, 40 proc. na projekty kolejowe, a 10% na działalność handlowo-usługową" - powiedział Wiśniewski podczas konferencji prasowej.

Natomiast łączna szacunkowa wartość przetargów, w których startuje ZUE to ok. 1,6 mld zł, dodał.

Wśród przetargów w toku i planowanych, którymi zainteresowane jest ZUE, znajdują się m.in. roboty budowlane na linii kolejowej na odcinku Kraków Mydlniki - Kraków Główny Towarowy, prace na linii kolejowej E59 odcinek Leszno-Czempiń, rewitalizacji linii kolejowej w Słowenii i odbudowa systemu tramwajowego w Danii.

W pierwszych sześciu miesiącach br. największe udziały w przychodach ze sprzedaży grupy miały projekty miejskie (49%) oraz kolejowe (40%). Z działalności handlowo-usługowej w tym okresie pochodziło 10% przychodów, a z realizacji projektów energetycznych: 1%, podano w komunikacie.

ZUE wystartuje w przetargach kolejowych na Słowacji

Grupa ZUE w ramach dywersyfikacji działalności w sektorze kolejowym i w oczekiwaniu na opóźniające się przetargi krajowe chce brać udział w projektach realizowanych na Słowacji, poinformował prezes Wiesław Nowak.

"Nie chcąc być zdanym wyłącznie na przetargi z PKP PLK, zainteresowaliśmy się innymi krajami. Na Słowacji realizowaliśmy do tej pory z partnerem inwestycje w infrastrukturę miejską, teraz zamierzamy wystartować w postępowaniach na infrastrukturę kolejową" - powiedział Nowak podczas konferencji prasowej.

"Na Słowacji interesują nas porównywalne tematy z tymi ogłaszanymi w Polsce, warte kilkaset milionów złotych. Już się pojawiają takie przetargi" - dodał.

Nowak powiedział także, że ZUE interesują również projekty kolejowe w Słowenii i Chorwacji, w związku z czym spółka bierze udział w przetargach w tych krajach.

Wcześniej podczas konferencji przedstawiciele zarządu poinformowali, że łączna szacowana wartość przetargów w m.in. Polsce, Danii, Słowenii i Chorwacji, w których startuje ZUE wynosi ok. 1,6 mld zł.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obejmującą m.in. roboty ziemne i budowę podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 644 mln zł w 2014 r.