"Umowę inwestycyjną oraz strategię zarządzania projektem uwzględniającą całość przedsięwzięcia podpisali w San Jose - stolicy Krzemowej Doliny - Eva Blaisdell, Grant Blaisdell oraz Michał M. Lisiecki. Obecny harmonogram projektu mówi o uruchomieniu platformy Machina International w I połowie 2016 r." - czytamy w komunikacie.

List intencyjny w sprawie odświeżenia marki Machina podpisany został we wrześniu 2014 r. Strony porozumienia opracowały założenia projektu, jego model biznesowy oraz pozyskały partnerów i kapitał pozwalający wdrożyć technologie, w oparciu o które działać będzie Machina.

Machina to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku muzycznym i lifestylowym w Europie Środkowej i jednocześnie tytuł magazynu muzycznego z blisko 20-letnią historią. Pismo jest uznawane za odpowiednik Rolling Stone, który obok muzyki zajmuje się również tematyką filmu, książek i komiksów.

Udziałowcem spółki wydającej platformę Machina International będzie prezes PMPG Polskie Media Michał M. Lisiecki. Współudziałowcem spółki jest Eva Blaisdell - Amerykanka polskiego pochodzenia, od lat zaangażowana w  tworzenie i rozwój nowoczesnych projektów medialnych w Kalifornii. Jej partnerami w tych przedsięwzięciach są m.in. Sony, Amazon, NAGRA oraz elita przemysłu filmowego i rozrywkowego Hollywood, a także amerykańskich inwestorów, podano w materiale.

Dyrektorem zarządzającym będzie Grant Blaisdell - Amerykanin z doświadczeniem w Hollywood w zakresie mediów i nowych technologii.

Redakcja nowej Machiny będzie miała swój oddział w Warszawie, ale jej główną siedzibą będzie Los Angeles.

PMPG Polskie Media jest grupą kapitałową funkcjonującą w szeroko pojętym obszarze mediów i komunikacji marketingowej. Jest m.in. wydawcą tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" oraz miesięcznika Historia do Rzeczy, a także serwisów internetowych.