„Warszawska Wola to nie tylko dynamicznie rozwijająca się dzielnica mieszkaniowa, w czym aktywnie uczestniczymy z naszymi projektami Stacja Kazimierz i Miasto Wola, ale od kilkunastu miesięcy również coraz ważniejszy adres na rynku biurowym. (…) projekt EQlibrium będzie stanowił bezpośrednią, bardziej kameralną alternatywę dla biurowców z rejonu Ronda Daszyńskiego" – powiedział Jankowski, cytowany w komunikacie.

EQlibrium to pierwszy projekt biurowy realizowany przez Grupę Waryński. Biurowiec w standardzie technicznym klasy A zaoferuje łącznie 10,5 tys. m2 powierzchni biurowej i usługowej. Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach inwestycji EQlibrium zaplanowano na 16 września. Biurowiec ma być gotowy w I kw. 2017 r.

„Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z firmą Budimex dodatkowo podniesie atrakcyjność obiektu. Nasz partner gwarantuje terminowość oraz najwyższą jakość wykonania projektu, czyli kluczowe elementy, które doceniają potencjalni najemcy" – dodał prezes Waryńskiego.

„(…) Grupa Waryński po raz kolejny nam zaufała i powierzyła realizację swojego flagowego projektu biurowego. (…) Połączenie doświadczenia, wiedzy naszych inżynierów i pracowników z unikalnym projektem architektonicznym EQlibrium sprawia, że jesteśmy przekonani, iż w perspektywie kilkunastu miesięcy zrealizujemy jeden z najbardziej interesujących obiektów biurowych w tej części Warszawy. Zastosowane przez nas rozwiązania technologiczne i najwyższa jakość prowadzonych prac przyczynią się do sukcesu projektu i zadowolenia przyszłych najemców" – powiedział dyrektor budownictwa ogólnego Budimex Radosław Górski, cytowany w komunikacie.

Grupa Waryński, której głównym akcjonariuszem jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, koncentruje się na aktywności deweloperskiej i zarządzaniu nieruchomościami.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2014 r. Budimex miał 4,95 mld zł skonsolidowanych przychodów.