iAlbatros SAS, z grupy SMT, podpisał 4-letni kontrakt z francuską instytucją badawczą Institut de recherche pour le développement (IRD) na wdrożenie technologii rezerwacji hotelowych. Szacowana wartość umowy wynosi 5 mln euro, podała spółka. Współpraca rozpocznie się 1 listopada 2015 roku.

"IRD to francuska organizacja badawcza, która od ponad 65 lat prowadzi badania naukowe w Afryce, w basenie Morza Śródziemnego, Ameryce Łacińskiej i Azji. Naukowcy z IRD od listopada bieżącego roku będą nocować w hotelach rezerwowanych poprzez technologię iAlbatros, która oferuje dostęp do bazy ponad 250 tys. hoteli na całym świecie. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają usprawnić proces zarządzania podróżami służbowymi oraz znacznie ograniczyć koszty związane z organizacją delegacji" – czytamy w komunikacie.

Ostateczna wartość przychodów będzie zależna od liczby i rodzaju rezerwacji hotelowych faktycznie dokonanych w systemie iAlbatros, zaznaczono w komunikacie.

"Zgodnie ze strategią ogłoszoną w kwietniu bieżącego roku grupa kapitałowa SMT planuje koncentrację na najszybciej rozwijającym się aktywie w portfolio grupy, czyli na spółce iAlbatros działającej w branży Business Travel" – czytamy dalej.

Spółka iAlbatros zgodnie z ogłoszonymi prognozami powinna w roku 2019 wygenerować 695,1 mln zł przychodów przy 28 mln zł zysku netto. Zamiarem zarządu jest zrealizowanie fuzji spółki SMT i iAlbatros oraz kontynuacja działalności pod nazwą iAlbatros. W ten sposób iAlbatros stanie się marką notowaną na GPW.

Grupa kapitałowa SMT (dawniej ADV) realizuje strategię zorientowanej na obszary IT, a w szczególności na rozwijaniu biznesu opartego na własnych produktach.