Empik otworzy salon o powierzchni 460 m2 w Galerii Północnej oraz salon o powierzchni 520 m2 w Galerii Wilanów. Salon Smyka w Galerii Północnej będzieliczył 730 m2, a salon w Galerii Wilanów 700 m2.

"Przykładamy ogromną uwagę do tego, by zapewnić naszym klientom jak najlepszą ofertę handlową, a obecność obu marek należących do grupy Empik Media & Fashion odgrywa w tym kluczową rolę. Równocześnie rozmawiamy z innymi kluczowymi najemcami zainteresowanymi wynajmem powierzchni w obu galeriach" - powiedziała retail leasing director GTC Justyna Markiewicz, cytowana w komunikacie.

Galeria Północna przyciągnęła do tej pory takich najemców, jak m.in. sieć kinowa Cinema City, LPP Group, Carrefour, H&M. Galeria Północna będzie obejmowała 64 tys. m2 powierzchni handlowej ze 250 sklepami i placówkami usługowymi. Otwarcie Galerii zaplanowane jest na II kw. 2017 roku.

Galeria Wilanów to pierwsze nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstanie w południowej części Warszawy. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 61 tys. m2, w galerii znajdzie się około 250 sklepów oraz punktów usługowych. Galeria Wilanów weszła w końcową fazę przygotowań formalno-prawnych poprzedzających rozpoczęcie budowy.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.