"Myślimy, że na początku przyszłego roku będziemy na GPW. (…) Nie planujemy przeprowadzać emisji akcji ze względu na obecną niską wycenę" - powiedział Górowski na konferencji prasowej.

W I połowie roku ceny polimerów, głównego surowca produkcyjnego Gekoplast wzrosły o ponad 50%, co nie przełożyło się negatywnie na wyniki spółki. "Wahania cen surowca specjalnie na wyniki firmy nie przełożyły się" - powiedział prezes.

W III kw. br. spółka zanotowała 23,8 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 19% r/r), 2,5 mln złotych zysku operacyjnego (wzrost o 112% r/r), zaś EBIDTA wyniosła 3,1 mln zł (wzrost o 81% r/r), a zysk netto sięgnął 1,8 mln zł (wzrost o 113% r/r). br.

Spółka zakłada zwiększenie swoich mocy produkcyjnych z początkiem nowego roku, by sprostać zamówieniom. Nowa linia produkcyjna zwiększy moce firmy o ok. 15% i technicznie gotowa będzie już w grudniu br.

Prezes potwierdził podtrzymanie prognozy firmy co do wyników finansowych, tj. wzrostu przychodów do 90 mln zł, zaś zysku netto do 6 mln zł. Firma zakłada, że w przyszłym roku nastąpi kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży. "Plan dywidendowy zaś ukształtuje się w wysokości 30% wypracowanego wyniku netto" - wskazał Górowski.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2015 r. i zapowiadała wówczas, że chce w ciągu roku, półtora przenieść się na rynek główny warszawskiej giełdy; nie wykluczała, że przejście będzie związane z emisją akcji pod konkretną akwizycję podmiotu z branży.

Gekoplast specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Prowadzi działalność w takich segmentach rynku, jak: płyty z tworzyw sztucznych i opakowania z płyt, wyroby wtryskowe, wyroby rozdmuchowe, opakowania z tektury.