Niższy wiek emerytalny i 500 zł na dziecko są dla Polaków ważne, ale nie za cenę wyższych podatków czy problemów z budżetem – wynika z sondażu IQS przeprowadzonego dla "Pulsu Biznesu".

Zdaniem głównego ekonomisty Banku Millenium Grzegorza Maliszewskiego, rezultaty badań dowodzą, że Polacy nie chcą realizacji wszystkich obietnic wyborczych PiS, gdyby miało to zagrozić stabilności budżetu państwa.

Zdaniem ankietowanych, najważniejszą obietnicą PiS jest obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn (31 proc. głosów). Program "Rodzina 500 plus" popiera 25 proc. osób, a podwyżkę kwoty wolnej od podatku - 17 proc.

Z sondażu IQS wynika, że chociaż Kowalski docenia pomysły rządzących, które mają przynieść ulgę jego portfelowi czy napełnić go dodatkową kasą, to jednocześnie nie chce, żeby dokonywano tego za wszelką cenę.

"Jak zwykle, ludzie chcieliby zjeść ciastko - realizację obietnic – i mieć ciastko i najlepiej za to nie zapłacić - komentuje Maciej Reluga, główny ekonomista BZ WBK.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu"

>>> Czytaj też: Wyłudzenia VAT to unijna zmora. Jak na tle Wspólnoty wygląda Polska?