"W przyszłym tygodniu chcemy ogłosić, kto wygrał postępowanie na czerwiec" - powiedział Woźniak dziennikarzom w kuluarach EKG w Katowicach.

Dodał, że na lipiec nie ma jeszcze rozstrzygnięcia. W przypadku lipcowych dostaw wchodzą w grę także techniczne kwestie związane z dostawą LNG z Qatargasu zaplanowaną na ten miesiąc.

"Pierwsze ćwiczenie wygląda bardzo dobrze i spoty będą kontynuowane" - powiedział także wiceprezes.

Dodał, że zainteresowanie dostawami wyrazili także zewnętrzni partnerzy PGNiG spoza Polski.

Grupa PGNiG zakończyła 13 maja br., etap przyjmowania ofert na czerwcowe dostawy spotowe LNG do Terminalu w Świnoujściu. Natomiast - jak informano wcześniej - oferty na dostawy w lipcu, będą zbierane do 17 czerwca br.

Prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień zapowiadał wczoraj, że terminal LNG w Świnoujściu powinien być gotowy do przyjmowania statków gazowych od początku czerwca. Poinformował także, że dotychczas zainteresowanie zakupem gazu w terminalu zgłosiły PGNiG oraz wstępnie ukraiński Naftohaz.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)