Nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May pierwszą wizytę zagraniczną złoży w środę Niemcy, gdzie z kanclerz Niemiec będzie rozmawiać m.in. na temat Brexitu. Następnego dnia poleci do Francji - poinformowała w poniedziałek jej rzeczniczka.

Informację o wizycie nowej brytyjskiej premier w Niemczech potwierdził rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert.

"Rozwój sytuacji politycznej w Turcji, problem uchodźców oraz kwestie związane z Brexitem będą tematami rozmowy" - poinformował Seibert. Szefowe obu rządów mają po spotkaniu wystąpić na wspólnej konferencji prasowej.

We Francji May ma się spotkać z prezydentem Francois Hollande'em; w Paryżu poza tematem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej poruszona będzie kwestia zeszłotygodniowego zamachu w Nicei - dodała rzeczniczka premier May.

W zeszłym tygodniu nowa szefowa rządu w Londynie powiedziała przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude'owi Junckerowi, że ma nadzieję na pozytywne rozmowy z Unią Europejską w sprawie opuszczenia Wspólnoty, ale potrzebuje czasu na ich przygotowanie. W telefonicznej rozmowie z Junckerem May zapewniła, że Wielka Brytania zamierza kontynuować bliską współpracę z Komisją Europejską.

>>> Czytaj też: Bajeczne możliwości dla polskiej firmy. CD Projekt wchodzi do Chin