Spada udział PKP Cargo w przewozach ładunków

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
28 lipca 2016, 14:35
Nowe malowanie lokomotywy PKP Cargo
Nowe malowanie lokomotywy PKP Cargo/Media
Udział PKP Cargo w przewozach ładunków w okresie styczeń-czerwiec spadł do 43,53 proc. całości masy szacowanej na 103,8 mln ton, wobec 47,46 proc. w 2015 roku - podał Urząd Transportu Kolejowego.

Po maju udział PKP Cargo wynosił 43,50 proc.

Udział w rynku PKP Cargo pod względem wykonanej pracy przewozowej wyniósł w okresie styczeń-czerwiec 51,09 proc., wobec 55,66 proc. w 2015 roku i 51,01 proc. po maju.

W okresie styczeń-czerwiec praca przewozowa szacowana jest na 23,9 mln tonokilometrów.

>>> Czytaj też: Zaskakujący raport. Największymi beneficjentami globalnego kryzysu finansowego są… Polacy

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj