Reklama

Dotychczasowa transformacja oraz ambitne plany rozwojowe implikują potrzebę wzmocnienia zarządu w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, nadzoru właścicielskiego nad spółkami oraz zarządzania finansami, podkreślono.

"Rada nadzorcza na posiedzeniu w dniu 29 marca 2021 roku podjęła następujące uchwały:

1) w sprawie zwiększenia liczby członków zarządu aktualnej kadencji do 6 osób;

2) w sprawie powołania w skład zarządu:

- pana Adama Holewy na wiceprezesa zarządu z dniem 1 kwietnia 2021 r.;

- pana Igora Matusa na wiceprezesa zarządu z dniem 7 czerwca 2021 r.;

- pana Kryspina Derejczyka na wiceprezesa zarządu z dniem 1 lipca 2021 r." - czytamy w komunikacie.

Adam Holewa posiada ponad 23 lata doświadczenia zawodowego w obszarze zarządzania strategicznego, w tym sieciami spółek zależnych. Prowadził zespoły w General Motors, Volkswagen Group (w oddziałach w Niemczech oraz Polsce), gdzie przez ostatnie lata obejmował stanowisko dyrektora zarządzającego SITECH. W Grupie CCC, jako wiceprezes zarządu ds. operacyjnych i nadzoru właścicielskiego, będzie odpowiedzialny za prowadzenie projektów strategicznych, nadzór nad ekspansją Grupy oraz spółkami zależnymi.

Igor Matus posiada ponad 16 lat doświadczenia w obszarze zarządzania i rozwoju organizacji, które zdobywał w takich firmach jak Kraft, Nestle, Cadbury Wedel czy Beiersdorf, gdzie przez ostatnie lata pełnił funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego. Igor Matus specjalizuje się w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Jako wiceprezes ds. zarządzania łańcuchem dostaw będzie odpowiedzialny za nadzór nad logistyką oraz łańcuchem dostaw w całej Grupie CCC, w zakresie wszystkich kanałów i formatów sprzedaży.

Kryspin Derejczyk dołączył do Grupy CCC na początku bieżącego roku, obejmując stanowisko dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za kontroling i analitykę finansową. Wraz z początkiem lipca obejmie stanowisko wiceprezesa ds. finansowo-księgowych, odpowiadając za kontroling, finanse, podatki i księgowość w Grupie CCC, a także za Centrum Usług Wspólnych.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

(ISBnews)