"Największe sardyńskie przedsiębiorstwo transportu publicznego ARST S.p.A. zamówiło w Solarisie 100 niskoemisyjnych autobusów hybrydowych Urbino 12. Jest to kontynuacja umowy ramowej ze spółką Consip z 2021 roku. Pojazdy trafią do miasta Cagliari na Sardynii. Po włoskiej wyspie jeździ już kilkadziesiąt pojazdów producenta. Autobusy hybrydowe zostaną dostarczone do Cagliari i rozpoczną kursy w 2024 roku. Urbino 12 hybrid, które będą jeździć po sardyńskich drogach, wyposażone będą w napęd hybrydowy nowej generacji, składający się z elektrycznego silnika trakcyjnego o mocy 250 kW oraz silnika spalinowego o mocy ponad 150 kW, spełniającego normę Euro 6. Umożliwi to znaczne zmniejszenie zużycia paliwa i poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery" - czytamy w komunikacie.

Hybrydowe Urbino 12 zostały zamówione w układzie 2-drzwiowym. O komfort podróżujących zadba klimatyzacja całopojazdowa, gniazda USB oraz przestronne wnętrze. Pojazdy będą wyposażone w monitoring oraz system liczenia pasażerów, znajdujący się nad każdymi drzwiami. Do dyspozycji kierowców oddany zostanie szereg rozwiązań wspierających komfort ich pracy, w tym zamknięta kabina kierowcy, dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta, podano także.

Po włoskich drogach kursuje już ponad 1,5 tysiąca pojazdów marki Solaris. Prawie 30% z nich to zeroemisyjne autobusy elektryczne i trolejbusy, przypomniał producent.

Solaris Bus & Coach to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów, który do tej pory dostarczył ponad 20 tys. pojazdów. Spółka w 2018 r. dołączyła do grupy CAF.

Reklama

(ISBnews)