"Po pierwsze, myśmy już sygnalizowali, że nie zamierzamy się zatrzymywać, jeśli chodzi o inwestycje. Można sobie w miarę łatwo wykoncypować, że poziom zeszłoroczny jest takim poziomem 'odtworzeniowym plus", poniżej którego nie chcielibyśmy schodzić w najbliższych latach, przy założeniu, że wszystko będzie tak, jak zakładamy. A po drugie, proszę się spodziewać w ciągu najbliższych paru dni kolejnego komunikatu, […] ile było inwestycji w pierwszym kwartale i zakładam, że to będzie dosyć dobra wskazówka odnośnie tego, ile należy się spodziewać w skali roku" - powiedział Boguta podczas telekonferencji z dziennikarzami.

Kredyt Inkaso przeznaczył na inwestycje w nowe portfele prawie 120 mln zł w roku obrotowym 2022/2023 (zakończonym w marcu 2023), co oznacza wzrost o 238% r/r, z czego 22% miało miejsce na zagranicznych rynkach - w Bułgarii i Rumunii.

Reklama

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Grupa Kredyt Inkaso poza Polską obecna jest w czterech krajach europejskich: Bułgarii, Rumunii, Rosji i Chorwacji.

(ISBnews)