Najtrudniejsza sytuacja jest na drogach Górnej i Dolnej Austrii oraz Styrii. Jak potwierdziła straż pożarna, liczne interwencje miały na celu odblokowanie dróg, na których utknęły lub wpadły w poślizg samochody ciężarowe (m.in. na autostradzie A9 w pobliżu Ried, na A1 w rejonie Regau oraz kilku drogach krajowych łączących Tyrol i Dolną Austrię).

Odnotowano także wiele wypadków z udziałem samochodów osobowych, w kilku przypadkach byli ranni. Służby drogowe zaapelowały o unikanie zbędnych podróży samochodami. Obowiązek korzystania z łańcuchów śniegowych wprowadzono na 14 odcinkach dróg w Dolnej Austrii – głównie na drogach położonych w rejonach górskich.

W Styrii ciężarówka z naczepą wpadła w poślizg na zaśnieżonej jezdni autostrady (A2) w pobliżu Schaeffern, blokując pasy ruchu w kierunku Wiednia. Rezultatem był korek o długości ok. 10 km.

Jak podała w czwartek w południe straż pożarna w Górnej Austrii, od godzin nocnych w związku z opadami śniegu otrzymano łącznie 165 wezwań, a prawie 2 tys. strażaków uczestniczyło w akcjach usuwania pojazdów, które wypadły z drogi, albo drzew, które przewróciły się na drogę pod naporem śniegu i burzy. W dwóch przypadkach strażacy ratowali osoby uwięzione w samochodach w wyniku wypadków drogowych.

Reklama

mszu/ mms/