"Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zgadzają się na podwyżkę opłat za przejazd autostradą A2. Niestety zgodnie z umową z 1997 r. koncesjonariusz nie jest związany naszą opinią" - podał na Twitterze w poniedziałek resort infrastruktury.

Ministerstwo przypomniało, że od 1 lipca br. przejazd państwowymi autostradami jest bezpłatny dla pojazdów do 3,5 t.

Reklama

Wyższe opłaty na autostradzie A2

W poniedziałek wzrosły opłaty za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej na trasie Nowy Tomyśl – Konin (woj. wielkopolskie). Przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem autem osobowym kosztuje obecnie 30 zł, czyli o 2 zł więcej niż do tej pory. Poprzednia podwyżka cen na tym odcinku A2 miała miejsce w marcu.

Nowe opłaty za przejazd 150-kilometrowym koncesyjnym odcinkiem autostrady A2 zostały wprowadzone w poniedziałek o godz. 6 rano. Stawka za przejazd każdym z trzech 50 km odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem wynosi: 15 zł dla motocykla; 30 zł dla samochodów osobowych; 47 zł dla pojazdów o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze, oraz motocykli i pojazdów samochodowych o dwóch osiach z przyczepami.

Za pojazdy o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami, opłata wynosi 72 zł, a za przejazd pojazdem o więcej niż trzech osiach oraz o trzech osiach z przyczepami - 109 zł. Przejazd pojazdem ponadnormatywnym to koszt w wysokości 300 zł.(PAP)

autorka: Ewa Wesołowska