GDDKiA na portalu X przekazała, że utrudnień można spodziewać się na S7 na węźle Mława Wschód, DK10 w Sierpcu, skrzyżowaniu DK10 z DK60 w miejscowości Drobin, na skrzyżowaniu DK19 z DW698 w miejscowości Łosice i na DK19 w Kózkach.

Wieczorem w środę odbywało się jeszcze 370 protestów

Według danych z Komendy Głównej Policji w środę miało się odbyć 580 protestów. Rolnicy blokowali drogi dojazdowe do większych miast oraz trasy szybkiego ruchu.

Reklama

Wieczorem w środę, według stanu na godz. 18.00, odbywało się jeszcze 370 protestów, w których udział brało ok. 19 tys. osób i 12 tys. pojazdów. O godzinie 21 w całym kraju trwało jeszcze 169 protestów rolników, w których udział brało około 10 tysięcy osób oraz 6,5 tys. pojazdów – informował PAP podkom. Aleksander Pradun z Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

Protestujący domagali się m.in. odrzucenia Zielonego Ładu i uszczelnienia granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza Unii Europejskiej. Zielony Ład wprowadza wiele wytycznych, m.in. dla rolnictwa, które mają umożliwić wspólnocie europejskiej osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r.

Autorka: Aleksandra Kuźniar