Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podjęła decyzję o znaczącej modernizacji trasy karpackiej, czyli drogi krajowej nr 28, zapowiadając serię przetargów na jej przebudowę.

Trasa karpacka: Pierwszy etap przebudowy

Prace rozpoczynają się od ogłoszenia przetargu na dokumentację projektową dla odcinka o długości 21,2 km między Kasiną Wielką a Limanową. To strategiczny krok, który ma na celu przygotowanie drogi do intensywniejszego użytkowania i zwiększenia bezpieczeństwa podróżujących.

Reklama

W ramach tej inicjatywy wykonawca zajmie się stworzeniem kompleksowego projektu, dzięki czemu możliwe będzie przygotowanie projektu budowlanego. Następnie w przeciągu 89 miesięcy ma zostać uzyskane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej

Trasa karpacka: Modernizacja infrastruktury drogi

Dzięki przebudowie DK28 nie tylko zostanie poprawiony komfort jazdy, ale przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo, zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Modernizacja obejmie m.in. przebudowę przepustów, mostów oraz skrzyżowań znajdujących się na trasie. Dodatkowo w miejscu pięciu starych mostów powstaną nowe konstrukcje.

Trasa karpacka: Plan dalszych działań

Przetarg na odcinek między Kasiną Wielką a Limanową to tylko początek. GDDKiA planuje kolejne przetargi na modernizację trasy od Wadowic do Chełmca. Łącznie zmodernizowanych zostanie prawie 120 km drogi obejmującej odcinki Wadowice - Sucha Beskidzka, Białka - Skomielna Biała oraz Limanowa - Chełmiec.