Echo Polska Properties kupiło Park Handlowy Zakopianka za 53,3 mln euroWarszawa, 26.04.2017 (ISBnews) - Echo Polska Properties sfinalizowało transakcję zakupu Parku Handlowego Zakopianka w Krakowie za 53,3 mln euro od funduszu zarządzanego przez Tristan Capital Partners, poinformowała firma doradcza Savills, która reprezentowała nabywcę.

"To dla nas bardzo korzystny zakup ze względu na strategiczną lokalizację Zakopianki w uczęszczanej południowej części Krakowa. Ta transakcja wpisuje się też doskonale w strategię EPP, która zakłada zakupy dominujących projektów handlowych w swoim regionie z wysokimi wskaźnikami odwiedzalności" - powiedział prezes Echo Polska Properties Hadley Dean, cytowany w komunikacie.

Transakcja nie obejmuje hipermarketu Carrefour i sklepu DIY Castorama. Sprzedającym jest Fundusz European Property Investors Special Opportunities 3 (EPISO3), zarządzany przez Tristan Capital Partners. Dla spółki Echo Polska Properties, Park Handlowy Zakopianka jest 24 funkcjonującą nieruchomością w portfelu, podano również.

"Park Handlowy Zakopianka zlokalizowany przy ul. Zakopiańskiej 62 w Krakowie w momencie otwarcia w 1998 r. był największym obiektem tego typu w Polsce. Budynek powstał na terenie byłych Krakowskich Zakładów Sodowych Solvay. Część parku handlowego stanowiąca przedmiot transakcji obejmuje blisko 27 500 m kw. Do najemców parku należą m.in. Cinema City, Decathlon, Euro RTV AGD, Intersport, Jysk, Komfort i Reserved" - czytamy w komunikacie.

W sierpniu 2016 r. Echo Polska Properties N.V. (EPP, wcześniej Echo Prime Properties) zadebiutowało na Luxembourg Stock Exchange, a we wrześniu - na Johannesburg Stock Exchange.

(ISBnews)