mBank podtrzymuje, że może osiągnąć ok. 1 mld zł zysku netto w 2017 r.Warszawa, 27.04.2017 (ISBnews) - mBank po wynikach za I kwartał podtrzymuje, że 1 mld zł zysku netto w 2017 roku jest w jego zasięgu, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

"Nic się nie zmieniło, kwota 1 mld zł jest w zasięgu naszych możliwości. Czy to będzie trochę więcej, czy mniej - okaże się. To jest azymutowa wielkość" - powiedział Stypułkowski podczas konferencji prasowej.

Prezes podsumowując wyniki za I kwartał br. wskazał, że były one lepsze od oczekiwanych przez zarząd.

"Wyniki są dobre, trudno byłoby na jakąś linię narzekać. Pierwszy kwartał z reguły jest taki sobie, a w tym roku był lepszy, niż spodziewaliśmy się. Ten kwartał jest potwierdzeniem ambicji i trendów, które utrzymywały się w poprzednich kwartałach" - powiedział Stypułkowski.

W lutym br. Stypułkowski informował, że mBank oczekuje, że w tym roku jego zysk netto sięgnie ok. 1 mld zł w 2017 r.

mBank odnotował 218,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 307,78 mln zł zysku rok wcześniej.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

(ISBnews)