Spółka Marvipolu ma umowę na sprzedaż dwóch projektów za 32,4 mln euroWarszawa, 28.04.2017 (ISBnews) - Industrial Center 37 - spółka celowa Marvipolu i PG Europe - zawarła umowę sprzedaży dwóch projektów logistyczno-magazynowych zlokalizowanych w okolicy Warszawy na rzecz Shipston za 32,4 mln euro.

"Przedmiotem umowy jest sprzedaż przez spółkę celową na rzecz Shipston przedsiębiorstwa (w rozumieniu art. 551 kodeksu cywilnego), jakim jest zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych, w oparciu o który spółka celowa prowadzi działalność gospodarczą dotyczącą najmu nieruchomości lub jej części i który obejmuje w szczególności nieruchomość stanowiącą grunt wraz z posadowionymi na nim budynkami i budowlami, środki trwałe, środki pieniężne, dokumentacja przedsiębiorstwa, należności oraz wszelkie prawa związane z prowadzoną przez spółkę celową działalnością gospodarczą" - czytamy w komunikacie.

Wartość przedmiotu umowy została określona na 32 397 599 euro, przy czym ostatecznie zostanie ustalona przy zawieraniu umowy przyrzeczonej, podano także.

"Zawarcie umowy przenoszącej własność przedsiębiorstwa nastąpi po spełnieniu się warunków zawieszających, jednak zgodnie z postanowieniami umowy spółka celowa i Shipston dołożą wszelkich starań, aby zostało zrealizowane nie później niż do dnia 31 sierpnia 2017 r." - czytamy dalej.

W połowie listopada 2016 r. Marvipol podał, że Industrial Center 37, w związku z wygaśnięciem okresu wyłączności na prowadzenie negocjacji w sprawie sprzedaży dwóch projektów logistyczno-magazynowych zlokalizowanych w okolicy Warszawy, zdecydowała się rozpocząć rozmowy z innym podmiotem - dużym funduszem inwestycyjnym.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2016 r. spółka miała 654 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)