PZU może przeznaczyć 50-80% zysku netto za 2016 r. na dywidendęWarszawa, 17.05.2017 (ISBnews) - PZU planuje, że na dywidendę przeznaczy 50-80% zysku wypracowanego w 2016 roku, poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik.

"Dziś nie jesteśmy w stanie powiedzieć więcej niż dotychczas, dywidenda będzie na pewno zgodna z polityką dywidendową" - powiedział Kulik podczas konferencji prasowej.

"Mamy pewne plany kapitałowe, które dotyczą odbudowy pozycji kapitałowej poprzez emisję długu podporządkowanego, co mamy nadzieję nastąpi przed wakacjami i co pozwoliłoby na wypłatę wyższej dywidendy, ponad 50%" - powiedział Kulik.

Dodał, że rekomendacja będzie dotyczyła przedziału między 50-80% zysku.

"Jesteśmy bardzo krótko przed ogłoszeniem dywidendy. Nie chcemy dawać bardziej dokładnego guidance w tej chwili"- powiedział prezes Paweł Surówka podczas konferencji.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

(ISBnews)