"PKP SA ma zagwarantowane kolejne środki na realizację Programu Inwestycji Dworcowych. Pieniądze zapewni umowa kredytowa, którą spółka podpisała z trzema bankami: Pekao S.A., PKO Bankiem Polskim i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wysokość całego kredytu to 700 mln zł. Każdy z banków finansuje kredyt w jednakowej części" - napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że 250 mln zł z przyznanej kwoty spółka będzie mogła przeznaczyć na budowę i modernizację dworców w ramach programu inwestycyjnego, którego wartość szacowana jest na ok. 1,5 mld zł. "Środki kredytowe będą stanowić kolejne źródło finansowania inwestycji, zaraz po funduszach unijnych i wsparciu z budżetu państwa" - informuje kolejowa spółka.

W komunikacie podano, że pozostała kwota, czyli około 450 mln zł, zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej pozyskanego finansowania, które stanowi zadłużenie z poprzednich lat.

"Dzięki zdecydowanie niższemu kosztowi finansowania, nowy kredyt jest o wiele bardziej korzystny niż dotychczasowe" - poinformowały PKP SA.

Kredyt ma zostać spłacony do końca 2022 roku.

>>> Czytaj też: Czy auta na wodór mogą być realną alternatywą samochodów elektrycznych?