Wakacje na Bliskim Wschodzie

Decyzję o wypoczynku na Bliskim Wschodzie podejmuje coraz większa liczba turystów. Bezapelacyjny prym w kategorii najchętniej odwiedzanych państw tego regionu wiedzie Izrael. Wystarczy wspomnieć, że w 2017 roku zawitało tam o 25 proc. więcej wczasowiczów niż w roku poprzednim. Wakacje spędziło tam aż 360 tys. rodaków. Najczęściej wybierali Tel Awiw lub Jerozolimę.

Reklama

Drugim państwem Bliskiego Wschodu, które przyciąga coraz więcej turystów są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Osoby, decydujące się na wakacyjny wypoczynek w tym miejscu, najczęściej zatrzymują się w Dubaju.

Wakacje z egzotyką w tle

Z raportów biur podróży wynika, że coraz więcej Polaków marzy o egzotycznych wczasach. W konsekwencji rosnącym zainteresowaniem cieszą się takie miejsca jak: Kenia, Zanzibar, Tajlandia, Kuba czy Dominikana. Wśród najchętniej obieranych kierunków podróży znajdują się także Chiny.

Wakacje w ciepłych krajach

Choć turystyczne trendy ulegają zmianom, to zainteresowanie wakacyjnymi wyjazdami w określone miejsca nie maleje mimo upływu lat. Do takich nieustannie popularnych destynacji należą przede wszystkim kraje o bardzo ciepłym klimacie jak: Grecja, Turcja, Egipt, Hiszpania, Tunezja, Włochy czy Bułgaria. W sezonie letnim miejsca te przepełniają tłumy turystów spragnionych słonecznej pogody i zapierających dech w piersiach widoków.

Wśród tych wakacyjnych klasyków zaczynają pojawiać się jednak nowe miejsca, gwarantujące piękną aurę oraz wypoczynek na złotych plażach. Turyści bowiem coraz częściej wyjeżdżają do Chorwacji, Malty czy Portugalii. Ponadto chętniej odpoczywają w mniej popularnych regionach danych państw jak Andaluzja, Malaga czy Sewilla w Hiszpanii.

Wakacje na Bałkanach

Piękno południowej Europy zachwyca ogromne rzesze turystów. Coraz tłumniej odwiedzają oni więc Czarnogórę, Macedonię czy Albanię. Przyciągają one nie tylko gwarancją pięknej aury i pięknymi krajobrazami, lecz także ciekawą historią oraz przepyszną kuchnią.