Przetarg odbędzie się 4 listopada i zgodnie z decyzją rządu premier Julii Tymoszenko jego zwycięzca otrzyma prawo własności zbudowanego we Lwowie nowego terminalu.Konkurs, którego celem jest znalezienie wykonawcy prac budowlanych i remontowych lwowskiego portu lotniczego, był ogłaszany dwa razy. Po raz pierwszy nie przystąpiła do niego żadna firma.

Przewidywany koszt modernizacji państwowego przedsiębiorstwa Międzynarodowy Port Lotniczy "Lwów" wynosi 1 miliard 107 milionów hrywien (ok. 163 mln euro).

Jak poinformowała dyrekcja portu lotniczego "Lwów", prawdopodobnie 1 kwietnia 2010 roku lotnisko zostanie zamknięte dla przeprowadzenia niezbędnych prac budowlanych i remontowych w ramach przygotowań do Euro-2012. W tym okresie ruch pasażerski obywać się ma poprzez lotniska w Łucku i Iwano-Frankowsku.

Choć ukraińskie władze zapewniają, że Lwów zdąży z przygotowaniami do Euro 2012, w ostatnim czasie miasto to krytykowane jest za zbyt powolne tempo związanych z tym prac. Dotyczy to nie tylko lotniska, ale i stadionu, budowa którego opóźniona jest o dwa miesiące. Jednak według dyrektora UEFA ds. Euro 2012 Martin’a Kallen’a "Lwów ma jeszcze dużo pracy do wykonania, jednak jeśli się postara, może nadrobić stracony czas".