Drożeje ropa w USA

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
28 czerwca 2011, 08:59
Ropa naftowa Fot. Shutterstock
Ropa naftowa Fot. Shutterstock/ShutterStock
Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną we wtorek rano, w związku z oczekiwaniami, że popyt na paliwa w Stanach Zjednoczonych wzrośnie - podają maklerzy.

Cena ropy w Nowym Jorku w dostawach na sierpień wzrosła o 80 centów do 91,41 dol. za baryłkę.

W poniedziałek kontrakt ten był handlowany po 90,61 dol. za baryłkę, osiągając najniższą cenę od 18 lutego.

Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zyskał 85 centów i był handlowany po 106,84 dol. za baryłkę.

Zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie spadły w ostatnim tygodniu, ponieważ rafinerie zwiększyły produkcję benzyny przed Dniem Niepodległości obchodzonym w USA 4 lipca, wynika z prognoz dziesięciu analityków ankietowanych przez agencję Bloomberg.

Raport amerykańskiego Departamentu Energii na temat zapasów ropy będzie opublikowany w środę, natomiast raport amerykańskiego instytutu paliwowego API zostanie ogłoszony we wtorek.

Wtorkowy odczyt wskaźnika zaufania amerykańskich konsumentów według Conference Board, przewidziany na godzinę 16.00 czasu polskiego, ma pokazać wzrost do poziomu 61 pkt w czerwcu z 60,8 pkt w maju - przewidują analitycy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: surowce
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj