Ropa nieco drożeje na giełdzie w Nowym Jorku

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
31 sierpnia 2012, 08:32
Notowania ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku nieco rosną - podali w piątek maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje o 9 centów więcej, czyli 94,71 dol.

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 16 centów, do 112,81 dol. za baryłkę.

"Ceny ropy szybko powróciły do równowagi, bo USA były przygotowane na huragan (Isaac - PAP) " - powiedział Jonathan Barratt, wydawca "Barratt's Bulletin".

Burza tropikalna Isaac została zdegradowana do kategorii depresji tropikalnej. Porywy wiatru nie przekraczają 55 km/h - podało w czwartek amerykańskie centrum huraganów (NHC).

Isaac jednak nadal jest groźny. Według amerykańskiego Departamentu Energii w czwartek rano bez prądu pozostawało ponad milion mieszkańców Luizjany i Missisipi. Do wybrzeży Luizjany Isaac dotarł we wtorek wieczorem jako huragan pierwszej kategorii w pięciopunktowej skali Saffira-Simpsona.

Według pierwszych szacunków Isaac może przynieść amerykańskiej gospodarce 2,5 mld dol. strat.

W czwartek ropa na NYMEX w USA staniała o 0,9 proc. do 94,62 dol./b. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: surowce
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj