"Złożyliśmy prospekt w kwietniu. Planujemy debiut na GPW w październiku. Emisja publiczna nie będzie duża, a Trigon będzie naszym oferującym" - powiedziała Aranowska-Bablok dziennikarzom podczas debiutu spółki na NewConnect.

Według jej słów, przychody i wdrożenia zabezpieczają działalność grupy w najbliższych miesiącach. "Sprzedaż rozwija się pozytywnie. Realnie przekraczamy nasz tegoroczny biznesplan" - dodała prezes Adiuvo.

Wskazała, że grupa rozważa ponadto jeszcze jeden potencjalny debiut spółki portfelowej w ciągu kolejnych 24 miesięcy, ale na pewno po przejściu Adiuvo na parkiet główny.

"Jest sens wprowadzania firm z grupy generujących przychód. Adiuvo pozostawia sobie rolę parasola inwestycyjnego i centrum zysków z długofalowym rozwojem technologii zgrupowanych w spółkach portfelowych" - wyjaśniła Aranowska-Bablok.

Adiuvo Investment to firma inwestująca w projekty biotechnologiczne. Celem firmy jest globalna komercjalizacja produktów, w tym m.in. EstheChoc - odmładzającej czekolady. Technologie komercjalizowane przez Adiuvo opracowywane są m.in. na uniwersytecie Cambridge. Firma jes wiodącym akcjonariuszem notowanego na NewConnect - Airway Medix.