S4E SA odnotowało ponad 2,3 mln zł zysku netto w IV kw. 2015 r. (wzrost o 140 proc. r/r) przy blisko 120 mln zł przychodów (wzrost o 80 proc.), podała spółka. W całym 2015 r. zysk netto zwiększył się ponad sześciokrotnie i przekroczył 3 mln zł, zaś przychody - o 68 proc. r/r, przekraczając 225 mln zł.

"Takie wyniki oczywiście nas cieszą, tym bardziej że są one efektem skutecznego wdrożenia nowej struktury organizacyjnej umożliwiającej lepsze powiązanie z głównymi założeniami biznesowymi naszych kluczowych dostawców, a nie wynikiem jednorazowych kontraktów czy akwizycji. Rozwijamy się organicznie, potwierdzając jak ważna jest rola dystrybutora z wartością dodaną na rynku IT" - skomentował prezes Paweł Piętka w rozmowie z ISBnews.

Zaznaczył, że ponad rok temu spółka dopasowała działania pionów produktowych do potrzeb i wymogów partnerów którymi są największe światowe koncerny, m.in.: EMC, HUAWEI, Commvault, QUANTUM.

S4E S.A. zajmuje się sprzedażą urządzeń i oprogramowania światowych liderów rynku pamięci masowych, rozwiązań sieciowych oraz platformy serwerowej występując w charakterze dystrybutora z wartością dodaną (VAD). Sprzedaż odbywa się wyłącznie poprzez rozbudowaną sieć partnerów oraz service providerów na terenie całej Polski, którzy dostarczają produkty końcowemu użytkownikowi z różnych sektorów.

>>> Czytaj też: Jak sobie radzą pierwsi debiutanci z rynku NewConnect?

"Działamy na rynku bardzo konkurencyjnym i jednocześnie z duży potencjałem rozwoju, gdzie przewagę uzyskuje się poprzez profesjonalizm i dodatkowe usługi. Wspieramy swoich partnerów w procesie sprzedaży poprzez działania marketingowe, pre-sales, elastyczne formy rozliczeń oraz sprawne zarządzanie logistyką dostaw" - wskazał prezes.

Piętka zapowiedział, że w najbliższych latach spółka skupi się na zwiększaniu wydajności wewnętrznej struktury, rozwijaniu nowych segmentów, dalszym rozwoju S4Edu i S4Engineers oraz budowie kanału partnerskiego dla każdego producenta z oferty S4E.

"Będziemy koncentrować się na utrzymaniu dynamiki przychodów i zysków na poziomie dwucyfrowym, dzięki realizacji coraz większych i bardziej wymagających projektów informatycznych. Planujemy również zatrudnianie nowych specjalistów. W dłuższej perspektywie naszym celem jest również notowanie na rynku głównym GPW" - podsumował prezes.

S4E S.A. zadebiutowała na NewConnect 30 sierpnia 2007 roku, w pierwszym dniu funkcjonowania tego rynku w Polsce.