"Nasz Answear to bardzo solidna spółka, specjalista regionalny w ciekawym sektorze, ma bardzo dobrego lidera. Debiut Allegro pokazuje duże zainteresowanie sektorem i jest szansa, że e-commerce może być kolejnym po sektorze gamingowym, który będzie się cieszył stałym uznaniem na giełdzie w Warszawie" - powiedział Czechowicz w rozmowie z ISBtech i ISBnews.TV.

Zaznaczył, że Answear jest jedną z większych firm e-commerce w Polsce, która zrealizowała ekspansję w regionie i można ją nazwać regionalnym czempionem.

"Była budowana bardzo efektywnie. Porównywalne firmy typu Zalando, Asos wzięły dużo więcej pieniędzy od inwestorów. Uważamy, że to dobry pomysł, aby spółka poszła na giełdę. Jest to 'growth story', które powinno być tak finansowane. Brakowało nam tego elementu przez kilka lat, z uwagi na fakt, że giełda nie umożliwiała finansowania tematów wzrostowych poza w zasadzie sektorem gamingowym, czy biotechnologicznym. Mamy nadzieję, że debiut Allegro otwiera tę ścieżkę" - stwierdził prezes.

MCI Capital to utworzona w 1999 r., to jedna z wiodących w regionie CEE, publicznie notowana grupa private equity o charakterze multistage. MCI, za pośrednictwem funduszy PE/VC, realizuje inwestycje w obszarze early stage, growth stage i expansion/buyout stage w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Europie Zachodniej i Skandynawii. MCI Capital jest notowane na GPW od 2001 r.