"PKO Bank Polski jest już obecny w Niemczech, gdzie oddział korporacyjny banku systematycznie zwiększa wynik na działalności (+5,3% kw./kw.), w Czechach, a od 2020 r. także na Słowacji. Liczba klientów oddziałów zagranicznych banku na koniec II kwartału 2021 r. była o 51,3% wyższa niż przed rokiem, a wolumen trade finance wyniósł 3,1 mld zł, co oznacza wzrost o niemal 140% r/r" - czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa PKO BP jest obecna także na Ukrainie, gdzie posiada 100% udziałów w KredoBanku. Na koniec 2020 r. znajdował się on w pierwszej dziesiątce największych kredytodawców detalicznych na Ukrainie. W II kwartale 2021 r. KredoBank odnotował 3,1-proc. wzrost wyniku na działalności biznesowej i planuje szybkie otwarcie własnej spółki leasingowej, zaznaczono.

PKO BP realizuje swój rozwój zagraniczny również poprzez najlepiej rozwiniętą w Polsce sieć zagranicznych banków korespondentów, która umożliwia spółce skuteczną obsługę płatności zagranicznych, dodano.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.