Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ranking wschodzących gwiazd biznesu

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
1. Piotr Niedźwiedź, współwłaściciel, wiceprezes zarządu i dyrektor techniczny w CodiLime sp. z o.o.Już na czwartym roku studiów na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki (MIM) Uniwersytetu Warszawskiego założył z kolegami firmę. Wykorzystując matematyczne, algorytmiczne i programistyczne umiejętności zespołu, koncentruje się na trzech kierunkach rozwoju: tworzy kompleksowe systemy informatyczne dla klientów zewnętrznych (działających głównie w branżach telekomunikacyjnej oraz finansowej); realizuje własne pomysły w obszarze e-commerce i tradingu z wykorzystaniem projektowanej w firmie sztucznej inteligencji; w przedsięwzięciu CodiLime Angel wspiera (m.in. organizacyjnie, finansowo) młode talenty w realizacji ich autorskich pomysłów na biznes.Wyróżnikiem firmy CodiLime jest zespół, w którego skład wchodzą m.in. Tomasz Kulczyński i Wojciech Śmietanka, złoci medaliści mistrzostw świata w programowaniu zespołowym International Collegiate Programming Contest, organizowanych przez prestiżowe Association for Computing Machinery oraz koncern IBM. Także sam 24-letni Piotr Niedźwiedź, zanim z kolegami stworzył firmę, która aktualnie zatrudnia ok. 20 osób, odnosił ogromne sukcesy w licznych konkursach informatycznych w Polsce i na świecie. Do najważniejszych zaliczyć można mistrzostwo kraju w programowaniu zespołowym, czwarte miejsce w mistrzostwach Europy Środkowej w programowaniu zespołowym, a także udział w globalnym finale Google Code Jam w siedzibie firmy w Mountain View w Kalifornii. Przed założeniem firmy Piotr odbył też staże jako inżynier oprogramowania w Google oraz Facebooku. Jest również autorem zadań i jurorem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej. Dzięki kontaktom z Doliny Krzemowej dziś ponad połowa dochodów firmy pochodzi z realizacji kontraktów właśnie na zlecenie firm z technologicznej stolicy świata. Firma pracuje także dla klientów ze Skandynawii i Polski oraz planuje ekspansję na Bliskim Wschodzie.– To ogromna frajda móc budować własną firmę w oparciu o absolutnie najlepszych na świecie matematyków i programistów. Naszym celem jest zatrzymać w Polsce najwybitniejsze umysły ścisłe i stworzyć im realną alternatywę dla naprawdę atrakcyjnych ofert składanych przez największe na świecie koncerny informatyczne z Doliny Krzemowej – mówi Piotr Niedźwiedź.
1. Piotr Niedźwiedź, współwłaściciel, wiceprezes zarządu i dyrektor techniczny w CodiLime sp. z o.o.Już na czwartym roku studiów na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki (MIM) Uniwersytetu Warszawskiego założył z kolegami firmę. Wykorzystując matematyczne, algorytmiczne i programistyczne umiejętności zespołu, koncentruje się na trzech kierunkach rozwoju: tworzy kompleksowe systemy informatyczne dla klientów zewnętrznych (działających głównie w branżach telekomunikacyjnej oraz finansowej); realizuje własne pomysły w obszarze e-commerce i tradingu z wykorzystaniem projektowanej w firmie sztucznej inteligencji; w przedsięwzięciu CodiLime Angel wspiera (m.in. organizacyjnie, finansowo) młode talenty w realizacji ich autorskich pomysłów na biznes.Wyróżnikiem firmy CodiLime jest zespół, w którego skład wchodzą m.in. Tomasz Kulczyński i Wojciech Śmietanka, złoci medaliści mistrzostw świata w programowaniu zespołowym International Collegiate Programming Contest, organizowanych przez prestiżowe Association for Computing Machinery oraz koncern IBM. Także sam 24-letni Piotr Niedźwiedź, zanim z kolegami stworzył firmę, która aktualnie zatrudnia ok. 20 osób, odnosił ogromne sukcesy w licznych konkursach informatycznych w Polsce i na świecie. Do najważniejszych zaliczyć można mistrzostwo kraju w programowaniu zespołowym, czwarte miejsce w mistrzostwach Europy Środkowej w programowaniu zespołowym, a także udział w globalnym finale Google Code Jam w siedzibie firmy w Mountain View w Kalifornii. Przed założeniem firmy Piotr odbył też staże jako inżynier oprogramowania w Google oraz Facebooku. Jest również autorem zadań i jurorem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej. Dzięki kontaktom z Doliny Krzemowej dziś ponad połowa dochodów firmy pochodzi z realizacji kontraktów właśnie na zlecenie firm z technologicznej stolicy świata. Firma pracuje także dla klientów ze Skandynawii i Polski oraz planuje ekspansję na Bliskim Wschodzie.– To ogromna frajda móc budować własną firmę w oparciu o absolutnie najlepszych na świecie matematyków i programistów. Naszym celem jest zatrzymać w Polsce najwybitniejsze umysły ścisłe i stworzyć im realną alternatywę dla naprawdę atrakcyjnych ofert składanych przez największe na świecie koncerny informatyczne z Doliny Krzemowej – mówi Piotr Niedźwiedź. / Media
Dziennik Gazeta Prawna opracował ranking 30 wschodzących gwiazd biznesu - listę młodych menedżerów budujących przyszłość naszej gospodarki. Kandydaci, których braliśmy pod uwagę, nie mogli przekroczyć 35. roku życia. Nasza kapituła w składzie: Jadwiga Sztabińska (redaktor naczelna Dziennika Gazety Prawnej), Marek Goliszewski (prezes Business Centre Club), Henryka Bochniarz (prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan), Andrzej Malinowski (prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej) i Łukasz Korycki (zastępca redaktora naczelnego DGP), oceniała menedżerów, właścicieli firm i prezesów. Najwięcej punktów przyznawaliśmy za innowacyjność i ciekawe projekty, w dalszej kolejności pozycję zawodową, wynik finansowy firmy i obecność w świadomości publicznej. Pełny ranking możesz zobaczyć w eDGP.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej