Motoforsal/Motofelieton

03.03.2018, 17:00

Bąk: Zrobić ci masaż czy złamać kręgosłup? [MOTOFELIETON]

Jestem gorącym zwolennikiem teorii, że człowiek w życiu powinien robić to, co lubi. Bo tylko wówczas będzie robił to dobrze. Jeden z moich znajomych został przymuszony przez ojca do tego, by pójść na studia medyczne. Wiecie, jak to się skończyło? Przez pięć lat migał się, jak umiał, od wszelkich zajęć, na których trzeba było choćby wbić wykałaczkę w brzuch żaby. Bo nienawidził widoku krwi. A co robi dzisiaj? Jest bardzo dobrym specjalistą od PR-u. Serio. Zawodowo zajmuje się psuciem krwi dziennikarzom.

23.02.2018, 11:08

Bąk: Pierwsza Alfa, dla której straciłem głowę [MOTOFELIETON]

Kiedy miałem jakieś 15 lat, ojciec kupił mamie samochód. Alfę Romeo 145. Srebrną. Cóż to był za samochód! Gdy zamykało się drzwi kierowcy, otwierały się te od strony pasażera. Zamek centralny działał tylko w dni parzyste, a elektryczne szyby – wyłącznie w weekendy.

18.02.2018, 17:02

Bąk: Tylko dla ludzi mądrych [FELIETON]

Być może słyszeliście o wypadku, jaki miał miejsce kilka dni temu na trasie ekspresowej S8. Dwóch dżentelmenów najpierw niewinnie zajeżdżało sobie drogę, następnie zaczęli zalotnie i delikatnie ocierać się o siebie zderzakami, aż w końcu obaj doszli do wniosku, że lepiej będzie się zatrzymać. Stanęli więc, wysiedli z aut, obrzucili się czułymi słowy, a potem postanowili rozstrzygnąć spór za pomocą pięści. Gdy skoczyli ku sobie, przywalił w nich białoruski TIR.

03.02.2018, 12:05

Bąk: Żółtodzioby i stary wyjadacz [MOTOFELIETON]

Pamiętam, jak prawie 20 lat temu Toyota wprowadzała na rynek pierwszą na świecie seryjną hybrydę – priusa. Prezes koncernu z pełną powagą oświadczył wtedy publicznie, że przyszłość motoryzacji należy do tego typu samochodów. Śmiechom nie było końca.

28.01.2018, 08:20

Bąk: Tolerancja? Równość? Nie żartujcie! [FELIETON]

Odkąd mam dostęp do Netflixa, w zasadzie już w ogóle nie oglądam tradycyjnej telewizji. I wygląda na to, że prędko się to nie zmieni, bo na początku roku serwis udostępnił wszystkie 10 sezonów serialu „Przyjaciele” – 236 odcinków i 90 godzin czystej przyjemności.

21.01.2018, 13:02

Bąk: Opel nauczy cię odpowiedzialności

Owszem, Niemcy przyłożyli się do jej zaprojektowania, rozsądnie ją wycenili, dali jej całkiem niezłe zawieszenie i porządne silniki. Problem w tym, że jednocześnie okropnie ją utuczyli.

06.01.2018, 14:49

Bąk: Soniczna szczoteczka do zębów jest do... [FELIETON]

Producenci różnych przedmiotów robią, co w ich mocy, abyśmy stali się jeszcze bardziej leniwi, niż jesteśmy i wydawali jeszcze więcej pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujemy. Wczoraj dostałem e-maila z ofertą zakupu szczoteczki do zębów. Sonicznej. Wow! „Soniczna szczoteczka do zębów” – to brzmi naprawdę super. Jakby używali jej kosmonauci, Transformersi albo jakby została wynaleziona przez obcą cywilizację.

10.12.2017, 18:00

Bąk: Zostało nam taplanie się w błocie [FELIETON]

Brzytwy zostały wyparte przez golarki z procesorami, noży się nie ostrzy, bo są ceramiczne, drzewa na opał nie rąbie, bo przyjeżdża pod kominek już pocięte na szczapy, ogniska nie trzeba rozpalać, bo jest grill gazowy, bronić wioski przed najazdem bandytów też nie, bo od tego jest alarm i firma ochraniarska.

01.12.2017, 08:58

Bąk: Czarny piątek to ściema [MOTOFELIETON]

Minął tydzień od Black Friday, a ja się jeszcze nie otrząsnąłem. Być może dlatego, że u nas to wielkie święto handlu, lipnych wyprzedaży i śmiechu wartych obniżek trwało nie – jak ma to miejsce na całym świecie – jeden dzień, tylko weekend. A nawet tydzień. Serio.

15.10.2017, 14:48

Bąk: Pokaż, że masz charakter, kup sobie VW [FELIETON]

Moja praca polega na tym, że biorę samochód, jeżdżę nim kilka dni, wyrabiam sobie na jego temat mniej lub bardziej niesprawiedliwe zdanie, opisuję go, oddaję kluczyki, jadę po następny, sprawdzam go przez kilka dni itd., itd.

08.09.2017, 20:51

Bąk: Starość to radość [MOTOFELIETON]

Jeżeli codziennie zaglądacie do internetów, to prawdopodobnie natknęliście się w tym tygodniu na informację o 104-latku, który spowodował stłuczkę na jednej z warszawskich ulic. Zmieniał pas niewiele młodszym od siebie fiatem uno i przytarł jakiegoś mercedesa.

25.06.2017, 15:27

Bąk: Samoloty są nudne. Czas to zmienić [FELIETON]

W przyszłym roku rozpoczniemy testy ponaddźwiękowego samolotu pasażerskiego, a za pięć lat na jego pokład wejdą pierwsi pasażerowie – oświadczyła amerykańska firma Boom, która ponoć zebrała już 76 zamówień na maszynę od 10 największych linii lotniczych. Prędkość przelotowa XB-1 ma wynosić 2,2 macha, czyli ponad 2500 km/h. W praktyce oznacza to, że lot z Warszawy do Nowego Jorku trwał będzie mniej więcej tyle, co podróż ze stolicy do Trójmiasta – 3,5 godziny.

20.06.2017, 11:09

Bąk: Polski samochód elektryczny. Tego nie da się odzobaczyć [FELIETON]

Już wiem, dlaczego z początkiem maja Krzysztof Kowalczyk zrezygnował z funkcji prezesa spółki ElectroMobility Poland powołanej w celu przygotowania projektu narodowego samochodu elektrycznego. Po prostu zobaczył prace naszych „stylistów” motoryzacyjnych i postanowił się ulotnić, zanim ujrzą one światło dzienne. Wykazał się instynktem samozachowawczym menedżera wyczuwającego, że intensywność i zasięg nadchodzącego smrodu mogą odcisnąć piętno na całym jego dotychczasowym i przyszłym życiu - pisze w felietonie Łukasz Bąk.

03.06.2017, 14:40

Bąk: Nie mam zamiaru cię przepraszać

Mnóstwo znajomych twierdzi, że mam najfajniejszą pracę na świecie. Wielu z nich podejrzewa, że jestem nieślubnym synem Dietera Zetschego albo Matthiasa Muellera, ewentualnie musiałem się przespać z kimś ważnym. Przykro mi, ale prawda jest zupełnie inna.

27.05.2017, 19:24

Bąk: W klubie kombinatorów [FELIETON]

Najgorszą rzeczą, jaką możecie zrobić, rozglądając się za nowym autem, jest poradzenie się członków fanklubu którejś z marek. Mój znajomy rozważał kupno BMW 320d, więc zajrzał na forum miłośników tej marki, by zapytać o zdanie specjalistów. Tam usłyszał, że jest idiotą ze skłonnościami masochistycznymi, a najlepsze BMW to E36 z 1995 r.

05.05.2017, 10:45

Bąk: Sprane dżinsy od Toyoty

Parę dni temu moja żona poprosiła, bym udał się z nią do sklepu i ocenił, czy spodnie, które sobie upatrzyła, są ładne. Nie były. W zasadzie to mam wątpliwości, czy to w ogóle były spodnie.

22.04.2017, 12:43

Bąk: Ludzie z BMW zbudowali świetne audi [FELIETON]

Od jakiegoś czasu nie oglądamy z żoną tradycyjnej telewizji, za to korzystamy z serwisów oferujących wideo na żądanie. Ale zanim zdecydujemy się odpalić jakiś film czy serial, najpierw sprawdzamy, jak został oceniony przez tych, którzy widzieli go przed nami – wpisujemy tytuł w serwisie Filmweb i jeżeli dzieło ma poniżej 7 (w skali 10-stopniowej), to nawet nie zawracamy sobie nim głowy. Gdy powyżej – bez namysłu wciskamy „play”.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>