"Od poniedziałku 25 marca do wtorku 2 kwietnia z usług narodowego przewoźnika skorzystało 1,6 mln pasażerów, podczas gdy w okresie Świąt 2023 roku, tj. 3 – 11 kwietnia, było ich 1,34 mln. Oznacza to wzrost na poziomie 19 proc." - podano w komunikacie.

Przewoźnik wzmocnił 396 pociągów dodatkowymi 487 wagonami

Jak wskazano, przewoźnik w okresie 25 marca – 2 kwietnia wzmocnił 396 pociągów dodatkowymi 487 wagonami, które kursowały na najbardziej popularnych trasach. Dodatkowe wagony pojawiły się w składach wyruszających m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Katowic, Szczecina, Lublina czy Przemyśla. Przewoźnik uruchomił także dodatkowe pociągi i wydłużył kursowanie połączeń rozkładowych.

Reklama

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie.

Do 2030 roku PKP Intercity planuje uruchamiać około dwa razy więcej pociągów i zwiększyć liczbę pasażerów do niemal 90 mln rocznie. Spółka przyjęła strategię "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji", która zakłada inwestycję 27 mld zł w nowoczesny tabor i infrastrukturę.

autor: Łukasz Pawłowski